Białe Wina

 

KISI

Kraj pochodzenia : Gruzja
Winnica: Kvareli
Strefa mikroklimatyczna:Kachetia
Odmiany: 100% Kisi

Kisi jest wyjątkowym białym wytrawnym winem rocznikowym. Winogrona na jego produkcję uprawiane są na ograniczonych obszarach regionu Kvareli w Kachetii. Aromat jest lekki i delikatny, z nutą cytrusowo owocową, smak świeży, zbalansowany,harmonijny z długim i przyjemnym posmakiem..Wino barwy jasno słomkowej ze złotym odcieniem. Podawać do ryb, drobiu lub jako aperitif.

Temperatura serwowania: 12-16 C

alk.12% Vol

 

 

TSINANDALI

Kraj pochodzenia: Gruzja
Winnica: Tsinsndali
Strefa mikroklimatyczna: Kachetia
Odmiany: 85% Rkatsiteli, 15% Mtsvane


Jast to słynne białe wytrawne wino z gwarantowaną kontrolą nazwy miejsca pochodzenia Tsinandali produkowane jest z ręcznie wybranych winogron gatunku Mtsvane i Rkatsiteli zebranych w mikro-strefie Tsinandali w Kachetii. Ma cudownie owocowy aromat, zaskakująco miękki, delikatny smak i jasno słomkowy kolor. Znakomite do ryb, drobiu, sałat i miękich serów. 

Temperatura serwowania: 12-14 C

alk.13% Vol

 

KVARELI (white)


Winnica: Kvareli

Strefa mikroklimatyczna: Kachetia
Odmiany: 85% Rkatsiteli, 10% Mtsvane, 5% Khikvi

Kakhetian Royal – to prezent dla tych, którzy cenią w winie sprężyste i muskularne taniny. Wino wyprodukowano z wykorzystaniem starych kachetyjskich tradycji produkcji winiarskiej. Niezwykle interesujący zespół trzech wspaniałych gatunków gruzińskich białych winogron Rkatsieteli, Mtsvane, Khikhvi, uprawianych w Rejonie Kwarelskim Kachetii. Wino o nasyconej ciemno słomkowej barwie. W aromacie wyczuwalne lekkie orzechowe nuty. Smak zharmonizowany, aksamitny z przyjemną cierpkością. Atakują nadzwyczajnie mocne aromaty owoców w środku i kończą się przyjemnymi odcieniami miodowymi. Wrażenie po spożyciu jest następujące: szybciej chce się powtórzyć osiągnięty efekt.„Kakhetian Royal” – ekskluzywna marka firmy Kindzmarauli Marani, która opracowała technologię jej produkcji z wykorzystaniem starych kachetyjskich tradycji produkcji winiarskiej. Receptura techniczna na jego wytwarzanie została zatwierdzona przez Departament Wina i Winorośli Gruzji. Podawać do dań z cielęciny, ryb oraz drobiu.

Temperatura serwowania: 12-15 C
 

 

KAKHETIAN ROYAL white („Kahetyńskie Carskie”)

Kraj pochodzenia: Gruzja
Winnica: Kvereli
Strefa mikroklimatyczna:Kachetia

Kakhetian Royal – to prezent dla tych, którzy cenią w winie sprężyste i muskularne taniny. Wino wyprodukowano z wykorzystaniem starych kachetyjskich tradycji produkcji winiarskiej. Niezwykle interesujący zespół pięciu wspaniałych gatunków gruzińskich białych winogron Rkatsieteli, Mtsvane, Kakhuri Khikhvi, Kisi uprawianych w Rejonie Kwarelskim Kachetii. Wino o nasyconej ciemno słomkowej barwie. W aromacie wyczuwalne lekkie orzechowe nuty. Smak zharmonizowany, aksamitny z przyjemną cierpkością. Atakują nadzwyczajnie mocne aromaty owoców w środku i kończą się przyjemnymi odcieniami miodowymi. Wrażenie po spożyciu jest następujące: szybciej chce się powtórzyć osiągnięty efekt. „Kakhetian Royal” – ekskluzywna marka firmy Kindzmarauli Marani, która opracowała technologię jej produkcji z wykorzystaniem starych kachetyjskich tradycji produkcji winiarskiej. Receptura techniczna na jego wytwarzanie została zatwierdzona przez Departament Wina i Winorośli Gruzji.

Temperatura serwowania:12-14 C

alk. 14% Vol

 

Alazani (white)


Kraj pochodzenia: Gruzja
Winnica: Kvareli
Strefa mikroklimatyczna: Kachetia
Odmiany: 100% Rkatsiteli

To półsłodkie białe wino jest produkowane z jednej z najbardziej znanych odmian winorośli Gruzji - Rkatsiteli. Nadaje mu ona średnią budowę oraz cytrusowo - śliwkowy aromat. Smakowi towarzyszy kompletna i żywa kwasowość czyniąc go bardzo miłym i przyjemnym. Znakomite jako aperitif lub do deserów.

Temperatura serwowania: 12-14 C

alk. 12% Vol

 

Rkatsiteli


Kraj pochodzenia: Gruzja
Winnica: Kvareli
Strefa mikroklimatyczna: Kachetia
Odmiany: 100% Rkatsiteli
 

Rkatsiteli to białe wytrawne wino gronowe produkowane z najsłynniejszych i szeroko rozpowszechnionych gruziński chbiałych winogron. Charakteryzuje się jasno - złocistym kolorem i bardzo harmonijnym, świeżym smakiem. W bukiecie najbardziej wyczuwalne akcenty kwiatowo owocowe.

Znakomite do ryb, owoców morza oraz potraw z drobiu.

Temperatura serwowania: 12-14 C

alk. 13.5% Vol